Wczasy nad wodą!

W ostatnich latach obserwujemy w Polsce coraz wyższe temperatury powietrza w miesiącach letnich. W takich warunkach funkcjonuje się bardzo trudno dlatego każdy z nas szuka sposobów na ochłodę. Jedni kupują wentylatory, inni montują rolety na okach a jeszcze inni zaopatrują się w wachlarze.

Najlepszym jednak sposobem na ochłodę jest spędzanie czasu nad wodą. Jeśli tylko mamy wolny czas powinniśmy korzystać z możliwości plażowania nad wodą. Obecnie dzięki środkom unijnym mamy coraz więcej atrakcyjnych miejsc do plażowania blisko domu. Zdecydowanie najbezpieczniej jest udać się z rodziną na odkrytą pływalnię letnią, gdzie jest zapewniona opieka ratowników. Baseny letnie mają dzisiaj wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Spotkamy tam kurtyny wodne, gejzery, zjeżdżalnie czy ławki do masażu wodnego. Zwykle w takich miejscach są także boiska, korty czy mini siłownie i place zabaw. Polacy bardzo lubią spędzać czas także nad zalewem, rzeką czy jeziorem. Tam również są strzeżone plaże i kąpieliska, można wypożyczać łódki, narty, kajaki czy rowery wodne. Wybierając się nad wodę pamiętajmy o tym by zabrać ze sobą kosmetyki chroniące przed słońcem i komarami. Koniecznie należy nosić okrycie głowy i nie przebywać cały czas na otwartym słońcu.

Idąc na plażę trzeba też mieć odpowiedni strój. W celu jego zakupu najlepiej wybrać dobry sklep sportowy gdzie sprzedawane są stroje kąpielowe, pareo, kąpielówki a także koła ratunkowe, leżaki, parasole. Będąc nad wodą trzeba dobrze pilnować swoich dzieci, kąpać się tylko w miejscach do tego przeznaczonych i pod żadnym pozorem nie wchodzić do wody będąc po spożyciu alkoholu. Wakacje nad woda mogą być naprawdę udane trzeba tylko do takich wypadów odpowiednio się przygotować.