Polskie jeziora – 5 najciekawszych miejsc na wycieczkę z rodziną

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią nadejdzie cieplejsza, słoneczna pogoda. Ten czas sprzyja organizowaniu rodzinnych wycieczek – zarówno tych jednodniowych, jak i dłuższych, weekendowych lub zahaczających o tydzień roboczy. Szukasz miejsc, które warto odwiedzić całą rodziną? Miejsc, które zapewniają cieszę, kontakt z przyrodą i w których nie będzie brakować atrakcji dla dzieci i dorosłych? Jeśli tak, to takimi destynacjami są polskie jeziora.

1. Jezioro Solińskie

Niewątpliwie jest to jedno z największych i najpiękniejszych jezior w Polsce, położone u stóp Bieszczadów. Jezioro Solińskie co roku odwiedzane jest przez tysiące turystów z całego kraju. To idealne miejsce zarówno na wycieczkę, jak i wakacje. Wokół jeziora położonych jest wiele małych miejscowości, w których znajdziemy odpowiedni dla siebie nocleg – od pokojów gościnnych, aż po pensjonaty, hotele i domki do wynajęcia. Samo jezioro Solińskie zapewnia wiele atrakcji – czysta woda, możliwość kąpieli, zadbane plaże, a także rejsy po jeziorze, możliwość wypożyczenia łódek, kajaków i skuterów wodnych sprawia, że każdy znajdzie tam rozrywkę, którą lubi najbardziej.

2. Jezioro Żywieckie

Kolejne jezioro, tym razem położone na południu Polski, pomiędzy miastem Bielsko-Biała a Żywiec to Jezioro Żywieckie. Miejsce to znane jest wszystkim mieszkańcom regionu i z uwagi na swoje wysokie walory przyrodnicze przyciąga tłumu turystów z całego kraju. Co takiego ciekawego można robić nad Jeziorem Żywieckim? Plażowanie, kąpiele, a do tego stanica łodzi, z której można wypożyczyć zarówno żaglówkę, jak i skuter motorowy. Jezioro Żywieckie obfituje również w ryby, przy czym należy pamiętać że wędkowanie w tym i innych zbiornikach wodnych wymaga posiadania ważnej karty wędkarskiej.

3. Jezioro Czorsztyńskie

Jezioro położone w miejscowości Czorsztyn, w której znajduje się słynny zamek. Wybierając się nad to jezioro na weekend, na pewno nie zabraknie nam atrakcji. Sam pobyt nad czystą wodą będzie dużym przeżyciem dla dzieci. Ponadto w okolicy nie brakuje innych ciekawych miejsc, które koniecznie należy zobaczyć. Wspomniany zamek, spływ Dunajcem, a w końcu wędrówka po Pieninach. Jezioro Czorsztyńskie to jedno z tych miejsc, które ma do zaoferowania coś miłego każdemu, kto lubi aktywnie wypoczywać.

4. Jezioro Sławskie

Położone w Wielkopolsce Jezioro Sławskie sąsiaduje z miasteczkiem o nazwie Sława. Zbiornik ten jest największym zbiornikiem naturalnym w tej części Polski i czystą wodą oraz pięknym krajobrazem przyciąga ludzi nie tylko z okolic, ale i dalej położonych miast. Wokół jeziora zlokalizowane są liczne pola namiotowe, campingi oraz domki do wynajęcia z infrastrukturą przydatną dorosłym, jak również ich dzieciom. Ceny za pobyt również należą do stosunkowo atrakcyjnych, jednak w przypadku braku gotówki na wycieczkę, z odsieczą przyjdzie szybki kredyt.

5. Zalew Zegrzyński

Miejsce to jest dobrze znane wszystkim mieszkańcom Warszawy i okolic. Miejscowości takie jak Zegrze i Nieporęt to największe atrakcje turystyczne położone nad Zalewem. Co mają do zaoferowania? Od noclegów, przez rozwiniętą i zróżnicowaną gastronomię, aż po place zabaw dla dzieci i centra rozrywki.