Polska dla miłośników natury: gdzie warto się wybrać?

Kto chce spędzić wolny czas na łonie natury, ciesząc się spokojem i pięknymi widokami, ten w Polsce znajdzie wiele ciekawych miejsc. Jakie miejsca mogą się okazać świetnymi kierunkami wycieczki? Oto kilka propozycji dla tych, którzy chcą się nacieszyć przyrodniczymi skarbami Polski.

Magurski Park Narodowy

Magurski Park Narodowy obejmuje swym zasięgiem najcenniejsze pod względem przyrodniczym fragmenty Beskidu Niskiego – kameralnej i dzikiej grupy górskiej, kuszącej drewnianymi cerkwiami, cmentarzami z czasów I wojny światowej oraz opuszczonymi wioskami, w których do czasów Akcji „Wisła” mieszkali Łemkowie. Sam park jest atrakcyjnym miejscem dla miłośników górskich wędrówek, stanowi też ważną ostoję dla takich zwierząt, jak wilki, jenoty i niedźwiedzie.

Góry Bialskie

Dla tych, którym marzą się aktywne wczasy w górach, Góry Bialskie mogą się okazać ciekawym kierunkiem wyprawy. To jedno z nielicznych miejsc w polskich górach, w których można się jeszcze nacieszyć samotnością oraz kontaktem z dziką przyrodą. Ten malowniczy skrawek Sudetów może się pochwalić takimi atrakcjami, jak Puszcza Śnieżnej Białki – rezerwat przyrody, na terenie którego nie brak jaworów liczących sobie po 200 lat.

Pogórze Przemyskie

Wypoczynek na terenie Pogórza Przemyskiego to wyjątkowa propozycja i dla turystów-przyrodników, i dla tych, którzy lubią wypoczywać w aktywny sposób. Tu wciąż można się nacieszyć pięknem Puszczy Karpackiej, której najcenniejsze fragmenty chronią takie rezerwaty, jak rezerwat „Turnica”. Nie brak tu również zabytkowych obiektów, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje obronna cerkiew w Posadzie Rybotyckiej oraz sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej.

Przylądek Stilo

Kto chce spędzić w ciszy i spokoju wczasy nad morzem, ten z pewnością doceni tak piękne miejsce, jakim jest przylądek Stilo. Bliskość Łeby, piękne widoki i możliwość nacieszenia się nadmorskim klimatem z dala od tłumów – oto atrakcje, którymi ten przylądek przyciąga miłośników natury. Czeka tu również latarnia morska oraz tak ciekawy teren, jakim jest rezerwat przyrody „Choczewskie Cisy”.

W dolinie Baryczy

Wypoczynek w dolinie Baryczy będzie nie lada gratką dla każdego, kto ceni sobie spływy kajakowe, piesze spacery i rowerowe wycieczki. Dolina Baryczy urzeka stawami rybnymi oraz kompleksami leśnymi, nie brak tu również ciekawych zabytków, czekającym m.in. w Żmigrodzie oraz Miliczu.

Na terenie Polski nie brak pięknych miejsc, które wciąż urzekają cieszą i kameralnym charakterem. Dla tych, którzy chcą odpocząć od gwaru, mogą się one okazać idealnym miejscem na wczasy na łonie natury.

1 thought on “Polska dla miłośników natury: gdzie warto się wybrać?

  1. Natura ma to do siebie, że jest piękna pod każdą postacią. Nie trzeba daleko się wybierać, żeby znaleźć cuda natury

Comments are closed.