Zalew Żyrardowski – darmowa atrakcja nieopodal Warszawy

Nieopodal Warszawy, na obrzeżach Żyrardowa, znajduje się zupełnie darmowa atrakcja dostępna dla wszystkich. Zalew Żyrardowski, bo o nim mowa, od 2018 roku dysponuje nowoczesnym kąpieliskiem z dość dobrze zaopatrzonym zapleczem, na którym mogą wypoczywać całe rodziny.

Do położonego o 45 kilometrów na południowy zachód od Warszawy Żyrardowa można dojechać trasą A2 lub S8 bądź też pociągiem lub rowerem. Do miasta dojeżdżają pociągi Kolei Mazowieckich. Dojazd samochodem zajmuje mniej niż godzinę. Opcja z pociągiem też jest dobra, ale należy wziąć pod uwagę, że kąpielisko znajduje się pół godziny drogi na piechotę od stacji kolejowej.

Zdecydowaną zaletą kąpieliska nad Zalewem Żyrardowskim jest to, że oddaje do dyspozycji odwiedzających pojemny, darmowy parking i bezpłatny wstęp. Atrakcje, które czekają na plażowiczów to szeroka plaża, rozległy trawnik, boisko do siatkówki, altany piknikowe, parasole czy też molo. Na terenie kąpieliska znajdują się miejsca, gdzie można pobawić się w wodzie, pospacerować po pomoście albo zwyczajnie poopalać się na piaszczystym brzegu lub na trawie. Gdy zajdzie taka potrzeba można też skorzystać z toalety oraz pryszniców.

Na miejscu dostępne są również płatne atrakcje, wśród których znajduje się barek z lodami i jedzeniem lub sklep, w którym można zaopatrzyć się w akcesoria plażowe. Do dyspozycji miłośników pływania oddane są też do płatnego wypożyczenia kajaki lub rowery wodne.

Na kąpielisku w Żyrardowie można śmiało spędzić cały dzień, a gdy znudzi się plażowanie można pojechać na spacer do samego Żyrardowa, by podziwiać pozostałości po industrialnej przeszłości miasta lub też udać się na leśną wędrówkę do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Kąpielisko może stanowić ciekawą alternatywę dla zatłoczonych miejskich pływalni i placów zabaw. To także doskonała okazja, by wyjechać poza granice Warszawy i zwiedzić ciekawe zakątki Mazowsza.