Jakie okulary sportowe do pływania i żeglugi?

Żeglarstwo to ekstremalny i wymagający sport, samo odpowiednie przygotowanie fizycznie to nie wszystko, potrzebny jest też odpowiedni sprzęt. Na łódce nie ma zbyt dużo miejsca, dlatego ilość rzeczy, jakie możemy zabrać, jest ograniczona.

Podstawą ekwipunku powinna być kurtka przeciwdeszczowa, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczny z polaryzacją. Sportowcy wiedzą jaką przeszkodą są promienie słoneczne odbijające się do wody. Szkodliwe promieniowe UV występuje w ciągu całego roku, dlatego warto zadbać o odpowiednie okulary przeciwsłoneczne. Okulary Gill to idealny sprzęt nad wodę, chroni nasze oczy w 100%. Tego typu okulary wykonane są z komór powietrznych, dzięki temu chronione są przed utonięciem. Okulary posiadają specjalne otwory, przez co zapobiegają parowania soczewek. Okulary gill posiadają specjalną soczewkę, przez co nie osiada się na ich sól. Soczewki przepuszczają ok. 8-18% światła.

Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne zabezpieczają nie tylko przed słońcem, ale również przed wiatrem i zapobiegają dostaniu się wody do oczu.

Ile kosztują dobrej jakości okulary żeglarskie?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych Gill, każdy może znaleźć odpowiedni kształt i kolor. Szukając okularów na wyjazd na Mazury, warto sprawdzić cennik okularów żeglarskich gill w sklepach internetowych. Dobrej jakość okulary dla żeglarzy kosztują około 200-350 złotych. Cenny okularów z najnowszej kolekcji są wyższe niż te z poprzednich sezonów.

Przeczytaj również