AM JACHT SERVICE

Branżowe informacje i nie tylko!

Nad Morze Czarne – wczasy w Bułgarii

Kochamy nasz Bałtyk ale coraz częściej szukamy wakacyjnych atrakcji poza granicami naszego kraju. Jedni wyjeżdżają bo twierdzą, że pogoda pewniejsza, inni nie przepadają za kąpielą w zimnej wodzie a jeszcze inni wykorzystują czas wakacyjnego urlopu na poznawanie świata. Na liście najczęściej wybieranych miejsc na wypoczynek w ostatnich latach znalazła się piękna Bułgaria – położona w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach.

Ja, osobiście miałam kilka lat temu okazję spędzić tam jedne z najbardziej udanych wakacji w moim życiu. Teraz poważnie rozważam ponownie się tam wybrać razem z rodziną z kilku podstawowych powodów. Odległość – nie jest tak bardzo daleko a podróż samolotem zajmuje ok. 1,5 godziny, piękne plaże i niezapomniane widoki. Koniecznie trzeba się wybrać na przylądek Kaliakra – dwukilometrowy cypel, który tworzą monumentalne, niemal pionowe skały, sięgające 70 m.

Widoki są niesamowite zwłaszcza o zachodzie słońca

Kiedy wyszukiwałam możliwości zakwaterowania dla naszej rodziny nie mogłam uwierzyć, jak ogromny jest teraz wybór, od luksusowych hoteli dla najbardziej zamożnych i wymagających, poprzez hostele, pensjonaty czy pola namiotowe. Oferta jest dość zróżnicowana i bogata ale najlepsze noclegi na wczasy w Bułgarii znajdziesz na edom.pl. I co ważne Bułgaria to nadal jeden z najtańszych Europejskich krajów turystycznych. Do tego jeszcze pyszne i niedrogie jedzenie i wino. Sałatkę szopską, którą spróbowałam tam pierwszy raz, bardzo często robię sama  w domu – uwielbiamy!